I MISTRZOSTWA EUROPY KARATE KYOKUSHIN IKO NAKAMURA
BIAŁYSTOK 17 – 18.06.2023 r.

KOLEJNY WIELKI SUKCES ZAWODNIKÓW NASZEGO KLUBU!!!
Kolejny raz nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, godnie reprezentując nasz klub oraz miasto Tarnobrzeg. Gabriela Uzar startował w kategorii U-12 (młodzik) dziewcząt + 40 kg, Kacper Sromek startował w kat. U-18 (Junior starszy) -70 KG, natomiast Natalia Paczyńska w kategorii senior kobiet U 35 – 55 KG.
Gabriela Uzar wywalczyła tytuł V-ce Mistrzni Europy, Kacper Sromek stanał na trzecim miejscu podium. Natalia Paczyńska po bardzo dobrej walce repasażowej, w której pokonała zawodniczkę z Litwy, awansowała do ¼ finału, gdzie stoczyła zaciętą walkę z zawodniczką reprezentującą organizację WKB Kyokushin Poland. Ostatecznie po dwóch dodatkowych rundach, decyzją sędziów przegrała ten pojedynek o wejście do strefy medalowej.
Mistrzostwa w których wystartowało 340 zawodników z 65 klubów krajowych
i zagranicznych, odbyły się w dniach 17 – 18 czerwca 2023 roku w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Organizatorem zawodów był Sport Club Karate Białystok na czele z reprezentantem krajowym IKO Nakamura w Polsce, Shihan Piotrem Sawickim 6 Dan – byłym Mistrzem Świata.
Trenerem i opiekunami zawodników byli sensei Grzegorz Uzar 4 Dan, sensei Łukasz Adamkiewicz 1 Dan.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Tarnobrzega – serdecznie dziękujemy.