WIELKI SUKCES ZAWODNIKÓW TARNOBRZESKIEGO KLUBU OYAMA KARATE NA MISTORZOSTWACH EUROPY KYOKUSHNIN WKB W DĘBICY.

Natalia Paczyńska i Kacper Sromek Vice-Mistrzami Europy
W dniach 12-13 listopada 2022 roku w Dębicy odbyły się V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin WKB. W zawodach wzięło udział ponad 670 zawodników z 17 państw z całej Europy jak również z Izraela. W zawodach startowali zawodnicy z kilku organizacji Karate kontaktowego, w tym z Polskiej Federacji Oyama Karate, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.
Tarnobrzeski Klub Oyama Karte reprezentowała 3 zawodników;
Natalia Paczyńska – 2 miejsce,
Vice- Mistrzyni Europy w kategorii junior starszy dziewcząt – 50 kg,
Kacper Sromek – 2 miejsce,
Vice- Mistrz Europy w kategorii junior starszy chłopców -65 kg
Kamil Pluta – ( junior -60 kg) po bardzo dobrym pojedynku zakończył rywalizacje w eliminacjach.
Grzegorz Uzar – trener/sekundant.
Organizatorem Turnieju było WKB Poland oraz Leżajski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Dariuszem Burdą. Sędzią głównym zawodów był shihan Tomasz Mendoń 5 Dan z Dębicy. Organizacja turnieju była na bardzo wysokim poziomie.

Gratuluje naszym zawodnikom odniesionych sukcesów i dobrych walk. Członkom klubu oraz rodzicom dziękuję za pomoc w organizacji wyjazdu oraz gorący doping naszych zawodników.