MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO OYAMA PFK
TARNÓW 01.04.2023

Kolejny pracowity weekend za nami. Tym razem 12 – osobowa grupa naszych zawodniczek
i zawodników rywalizowała w konkurencji „kumite” na Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego Oyama Polskiej Federacji Karate w Tarnowie. Kolejny raz były wielkie emocje, ostra rywalizacja, piękny doping swoich klubowych koleżanek i kolegów, integracja i świetna atmosfera wśród naszych klubowiczów, radość z wygranych, ale również łzy rozpaczy i smak goryczy porażki po przegranych walkach. Ogólnie nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, dając naprawdę dobre walki i zdobywając kolejne bezcenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje na kolejnych zawodach.
Ostatecznie z zawodów w Tarnowie wracamy z 6 pucharami:
Natalia Paczyńska – 1 miejsce
Zuzanna Obłoza – 1 miejsce
Kacper Sromek – 1 miejsce
Daniel Kopeć – 1 miejsce
Gabriela Uzar – 2 miejsce
Patryk Kościelny – 2 miejsce
Pozostali nasi zawodnicy: Marcel Pyłka, Konrad Kościelny, Zuzia Trela, Julia Trela, Gabrysia Pokutecka, Antonina Tałaj – po dobrych walkach zakończyli rywalizację w eliminacjach.
Organizatorem Otwartych Mistrzostw Makroregionu Południowego Oyama w PFK, w których wystartowało ponad 360 zawodniczek i zawodników 23 klubów Oyama i Kyokushin karate , był Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate, na czele z sensei Dariuszem Hahaj.
Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców i opiekunów za pomoc
w organizacji wyjazdu, jak również opiekę nad zawodnikami podczas turnieju.
Wielkie podziękowania dla Michał Pyłka i firmy Fortruck.pl, za wspieranie naszego klubu
i zawodników.