MISTRZOSTWACH MAKROREGIONU WSCHODNIEGO OYAMA PFK
W RZESZOWIE 11.03.2023
16 pucharów zdobyli zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate na mistrzostwach makroregionu wschodniego Oyama PFK, które odbyły się w Rzeszowie w ubiegłą sobotę tj. 11.03.2023. Organizatorem Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w KATA
i KUMITE był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów, na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem. Zawody patronatem objął Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.
W turnieju wystartowało ponad 280 zawodników z 23 klubów Oyama oraz Kyokushin karate. Tarnobrzeski Klub Oyama Karate reprezentowało 24 zawodników i zawodniczek z naszych sekcji karate w Tarnobrzegu oraz Padwi Narodowej, w konkurencji kumite (walki).
Nasi zawodnicy zdobyli 16 pucharów:
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli:
Zuzia Trela
Rafała Tałaj
Zuzanna Obłoza
Natalia Paczyńska
Marcin Sromek
Kacper Sromek
Drugie miejsca zdobyli:
Gabriela Uzar
Zuzanna Głaz
Kamil Ścieżka
Daniel Kopeć
Michalina Stepień
Trzecie miejsca na podium zdobyli:
Nadia Kołek
Antonina Tałaj
Patryk Kościelny
Wiktor Kopeć.
Kamil Pluta
Pozostali nasi zawodnicy Lena Małodzińska, Gabriela Pokutecka, Amelia Stachula, Julia Trela, Michał Mazur, Maciej Głaz oraz Igor Słodownik, Mikołaj Marzec, po stoczeniu dobrych pojedynków zakończyli rywalizacje w eliminacjach. Dla części naszych zawodniczek i zawodników był to debiut na zawodach w kumite, lecz pomimo tego pokazali charakter, serce do walki, nie ustępując swoim przeciwnikom wola walki, lecz w wielu przypadkach zabrakło doświadczenia w konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi i utytułowanymi przeciwnikami.
WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH NASZYCH ZAWODNIKÓW OSU!!!
Ponadto poza zdobytymi pucharami i sukcesami sportowymi, to co było najważniejsze i bezcenne to integracja naszych zawodników, pochodzących z różnych środowisk, wzajemny doping i wsparcie podczas toczonych pojedynków. Zawody
w Rzeszowie były dla nas kolejnym krokiem i doświadczeniem w przygotowaniach do Mistrzostw Polski Oyama PFK, które odbędą się w dniach 22- 23 kwietnia w Wieliczce.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i opiekunom za pomoc w organizacji wyjazdu jak również opiekę nad zawodnikami podczas turnieju.