Puchar Polski OYAMA TOP – Jelenia Góra 24-26.11.2023
4 puchary zdobyli zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate w Jeleniej Górze.
Nasz klub reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek: Natalia Paczyńska, Kamil Pluta, Antonina Tałaj, Gabriela Uzar, Gabriela Pokutecka, Lena Małodzińska, Michalina Stępień, Zuzanna Obłoza. W pierwszym dniu PP OYAMA TOP klub reprezentowała nasza świetna, utytułowana zawodniczka Natalia Paczyńska w konkurencji knockdown, która po bardzo dobrych i zaciętych walkach stanęła na 3 miejscu podium. Serdeczne GRATULACJE!!!
W drugim dniu(26.11.2023)PP OYAMA TOP nasz klub reprezentowało 7 zawodników:
Kamil Pluta (junior -65 kg), Antonina Tałaj(junior młodszy +60 kg), Lena Małodzińska
i Gabriela Pokutecka(junior młodszy – 50 kg), Gabriela Uzar i Zuzanna Obłoza(junior młodszy +50 kg), Michalina Stepień (junior młodszy – 40 kg). Po bardzo dobrych i zaciętych pojedynkach na podium stanęły: Zuzanna Obłoza – 2 miejsce, Gabriela Uzar – 3 miejsce, Michalina Stępień – 3 miejsce. Kamil Pluta, Antonina Tałaj, Gabriela Pokutecka oraz Lena Małodzińska po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zakończyli rywalizację w eliminacjach.
Poza zdobytymi sukcesami sportowymi, były wielkie emocje, wspólna integracja oraz wzajemny doping, no i oczywiście zdobyte kolejne bezcenne doświadczenie, które z całą pewnością przyniesie pozytywne efekty w kolejnych startach.
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników – OSU.
Organizatorem zawodów był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 6 dan. W zawodach wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 35 Klubów OYAMA karate oraz z 5 klubów KYOKUSHIN karate.
Start naszych zawodników z sekcji w Padwi Narodowej na Pucharze Polski w Jeleniej Górze wsparła finansowo Fundacja PROMETEO z Mielca. W imieniu zawodników jak również Zarządu Klubu składamy serdeczne podziękowania Fundacji. Serdeczne podziękowania również dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad naszymi zawodnikami podczas Puchar Polski.