XXVIII MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KUMITE WIELICZKA 22-23.04.2023
NASI ZAWODNICY WYWALCZYLI 7 MEDALI
Marcin Sromek- Mistrz Polski
Kacper Sromek -Mistrz Polski
Wiktor Kopeć – Mistrz Polski
Gabriela Uzar – Vice -Mistrz Polski,
Patryk Kościelny Vice – Mistrz Polski
Zuzanna Obłoza, Antonina Tałaj – zdobyły brązowe medale,
Za nami XXVIII Mistrzostwa Polski Oyama PFK w kumite. Nasi zawodnicy kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze, godnie reprezentując nasz klub oraz miasto Tarnobrzeg.
W pierwszym dniu zawodów, w sobotnie przedpołudnie, rywalizowali nasi najmłodsi zawodnicy w konkurencji semi-knockdown w kategoriach wiekowych U-12, U-14. Po bardzo dobrych walkach Gabriela Uzar wywalczyła V-ice Mistrzostwo Polski. Zuzanna Obłoza w tej samek kategorii wywalczyła III miejsce i brązowy medal, pokazując twardy charakter i silną wolę walki. Pomimo odniesionej kontuzji w półfinale, podjęła wyzwanie i stając do walki o brązowy medal pokonała jednogłośnie swoja przeciwniczkę. Brązowy medal i III miejsce wywalczyła również Antonina Tałaj. Pozostali nasi zawodnicy Michalina Stępień, Gabriela Pokutecka oraz Igor Słodownik również stoczyli świetne walki – ostatecznie jednak zakończyli rywalizację w eliminacjach.
Natalia Paczyńska oraz Marcin Sromek zmienili kategorie wiekowe z juniorów starszych na młodzieżowców, zaliczając debiut w konkurencji knockdown. Natalia po bardzo dobrym, wyrównanym pojedynku z zawodniczką z Lublińca, przegrała na punkty swoja walkę
i zakończyła rywalizację w eliminacjach. Marcin Sromek stoczył świetne walki w kategorii młodzieżowiec do 80 kg, pokonując zdecydowanie swoich przeciwników został Mistrzem Polski.
W niedziele rywalizowali juniorzy i juniorzy starsi. W tym turnieju nasz klub reprezentowali Kacper Sromek, Wiktor Kopeć oraz Patryk Kościelny. Wszyscy spisali się znakomicie. Kacper nie dał szans swoim przeciwnikom i zdecydowanie wygrał swoje pojedynki zostając kolejny rok z rzędu Mistrzem Polski w tej kategorii. Wiktor z Patrykiem ostatecznie spotkali się w walce finałowej, gdzie lepszy okazał się Wiktor zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Patryk stanął na drugim miejscu podium.
Ponadto Natalia Paczyńska i Kacper Sromek odebrali z rąk Hanshi Jana Dyducha okazałe puchary za swoje osiągnięcia sportowe w 2022 roku, gdzie w rankingu OYAMA PFK zdobyli tytuły najlepszej juniorki starszej i najlepszego juniora starszego.
Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców i opiekunów za pomoc
w organizacji wyjazdu, jak również opiekę nad zawodnikami podczas turnieju gorący doping i świetna atmosferę.